У организацији Савеза за рекреацију и фитнес Србије 14. маја је одржан семинар Дигитализација у фитнесу. Дигитализација рапидно и дубински трансформише све области нашег друштва, и у том смислу, ни фитнес и рекреација нису изузетак. Последњих година развијен је широк спектар иновативних технологија и онлајн решења намењених како клубовима, тако и вежбачима.
Иако овај тренд није од јуче, пандемија корона вируса га је бустовала до неслућених размера. Неке процене кажу да је корона убрзала усвајање и имплементацију дигиталне технологије у фитнес за читаву деценију.
Гејмификација, персонализоване понуде и решења, wearable technology, онлајн фитнес (live streaming или video on demand), connected fitness, вештачка интелигенција, smart fitness devices и друга решења до те мере су променили слику савременог фитнеса да се све више говори о хибридном или omnichannel фитнесу.
Да ли је ово пролазни тренд или стварност са којом треба рачунати? Које су предности и мане овог процеса? Како искористити дигитализацију и унапредити рад клуба? Која су најбоља решења? На сва ова и многа друга питања имали сте прилику да чујете одговоре на семинару Дигитализација у фитнесу.
Теме и предавачи:
Само ти мирно спавај и не брини, то код нас неће проћи – Милан Иветић, оснивач фирме iFit
Фитнес у доба друштвених мрежа: Да ли су онлајн тренинзи ту да остану? – Маја Димитријевић, дипломирани економиста – власник фитнес студија „Тренирај са Мајом“
Бенефит Апликација: Паметно дигитално решење за фитнес и спорт – Дејан Илић, оснивач и председник Technogroup
Примена софтвера и апликација у рекреативном вежбању – др Горан Пребег, ванредни професор на Факултету спорта и физичког васпитања Универзитета у Београду
Значај дигитализације за организацију и рад фитнес и спортско рекреативних клубова – Александар Станковић, Co-founder & CEO MyFitWorld